...

بهترین وکیل مهریه در تهران با سابقه بالا

مهریه یکی از دعاوی خانواده است که به دلیل گره خوردن با دیگر موارد مورد اختلاف میان طرفین پیچیدگی های خاص خودش را دارد. به همین دلیل برای انجام یک اقدام حقوقی درست و سنجیده در زمینه دعوای مهریه لازم است حتما با یک وکیل و مشاور حقوقی مجرب در حقوق خانواده به عنوان وکیل مهریه مشورت کنید و در صورت نیاز برای پیگیری دعوای خود به او وکالت دهید تا بر اساس دانش و تجربه خود هر اقدام مورد نیاز را بدون فوت وقت برای شما انجام دهد.

گروه وکلای خانواده با هدف افزایش امنیت حقوقی در روابط خانوادگی به کمک دانش و مهارت وکلای پایه یکی که در اختیار دارد این اطمینان را به شما می دهد که با استفاده از خدمات متنوع این گروه می توانید پرونده خود را در نهایت سرعت و اطمینان خاطر به سرانجام برسانید. از جمله وکلای متخصص در گروه وکلای خانواده وکیل مهریه است که در این مقاله نکات مهمی را در خصوص وظایف او و فرایندی که باید در دعاوی مهریه طی کنید به شما عزیزان ارائه می دهیم.

مشاوره با وکیل متخصص به صورت رایگان

مهریه یکی از دعاوی خانواده است که به دلیل گره خوردن با دیگر موارد مورد اختلاف میان طرفین پیچیدگی های خاص خودش را دارد. به همین دلیل برای انجام یک اقدام حقوقی درست و سنجیده در زمینه دعوای مهریه لازم است حتما با یک وکیل و مشاور حقوقی مجرب در حقوق خانواده به عنوان وکیل مهریه مشورت کنید و در صورت نیاز برای پیگیری دعوای خود به او وکالت دهید تا بر اساس دانش و تجربه خود هر اقدام مورد نیاز را بدون فوت وقت برای شما انجام دهد.

گروه وکلای خانواده با هدف افزایش امنیت حقوقی در روابط خانوادگی به کمک دانش و مهارت وکلای پایه یکی که در اختیار دارد این اطمینان را به شما می دهد که با استفاده از خدمات متنوع این گروه می توانید پرونده خود را در نهایت سرعت و اطمینان خاطر به سرانجام برسانید. از جمله وکلای متخصص در گروه وکلای خانواده وکیل مهریه است که در این مقاله نکات مهمی را در خصوص وظایف او و فرایندی که باید در دعاوی مهریه طی کنید به شما عزیزان ارائه می دهیم.

مهریه چیست و چه زمانی می توان آن را مطالبه کرد؟

مهریه یک حق مالی مخصوص زن در رابطه زناشویی است که بر اساس شرع به زن اختصاص پیدا کرده است. مهریه اصولا می تواند هر چیزی باشد که مالیت داشته باشد. منظور از مالیت از مالیت این است ارزش اقتصادی داشته و در بازار قابل خرید و فروش باشد. به همین دلیل مهریه می تواند از سکه طلا تا ملک و یا هر مال دیگری را شامل شود.

علاوه بر این، نکته مهم در خصوص مهریه این است که بر خلاف نفقه که در صورت تمکین زن یعنی سکونت او در منزل شوهر و برقراری رابطه جنسی با او به زن تعلق می گیرد، مالکیت زن نسبت به مهریه به محض خوانده شدن خطبه عقد محقق می شود و زن حتی اگر از مرد تمکین نکند می تواند مهریه خود را از او مطالبه کند. البته اگر زن قبل از هر گونه رابطه جنسی بخواهد مهریه خود را مطالبه کنن فقط نصف آن را می تواند بگیرد. در واقع مالکیت زن نسبت به تمام مهریه پس از وقوع اولین رابطه جنسی اتفاق می افتد اما پس از وقوع اولین نزدیکی میان زن و مرد لزومی ندارد که زن به تمکین خود ادامه دهد تا بتواند مهریه اش را بگیرد.

بنابراین اگر مهریه زن به صورت مهریه عند المطالبه باشد می تواند هر زمان که خواست با کمک وکیل مهریه آن را مطالبه کند. مطالبه مهریه حتی بدون درخواست طلاق هم انجام می شود و لازم نیست که حتما زن در کنار مطالبه مهریه  تقاضای طلاق کند.

مطالبه مهریه توسط وکیل مهریه چگونه است؟

مطالبه مهریه با کمک وکیل مهریه با توجه به اینکه در چه سندی درج شده است می تواند راه های متفاوتی داشته باشد. برای مثال زمانی که مهریه در سند رسمی ازدواج که در دفتر ثبت ازدواج و طلاق تنظیم می شود نوشته شده باشد، زن می تواند با مراجعه به اداره اجرای اداره ثبت مهریه خود را به استناد سند رسمی ازدواج یا همان قباله نکاح بخواهد. در این حالت به دلیل آنکه دین مرد نسبت به پرداخت مهریه در سند رسمی درج شده است، دریافت مهریه سریع تر انجام می شود.

تعدیل اقساط مهریه بیشتر بخوانید: دادخواست تعدیل اقساط مهریه به چه صورت می باشد؟

اما اگر مهریه در سند رسمی ازدواج یا هر سند رسمی دیگری درج نشده باشد، وکیل مهریه باید دادخواست مطالبه مهریه را در صورتی که تا مبلغ بیست میلیون تومان باشد به شورای حل اختلاف و در صورتی که بیش از این مبلغ باشد به دادگاه خانواده صالح یعنی دادگاه محل اقامت زن ارائه دهد. این دادخواست باید بر اساس تشریفات و مقررات قانون آیین دادرسی مدنی نوشته شوند. در غیر این صورت دادخواست با اخطار رفع نقص مواجه می شود که چند روز رسیدگی به آن را به تعویق می اندازد. به همین دلیل استفاده از وکیل مهریه برای رعایت تمامی قوانین و تشریفات در تنظیم دادخواست و ثبت آن اهمیت زیادی دارد.

مطالبه مهریه توسط وکیل مهریه چگونه است؟

دادخواست مطالبه مهریه پس از اینکه ثبت می شود به یکی از شعب برای رسیدگی ارجاع داده می شود. شعبه رسیدگی کننده در صورتی که مطالبه مهریه را موجه بداند حکم به پرداخت مهریه توسط مرد می دهد. مرد تا ۱۰ از صدور اجرائیه برای پرداخت مهریه می تواند آن را با اختیار خود پرداخت کند یا آنکه به شعبه رسیدگی کننده دادخواست اعسار از محکوم به یا همان مهریه را ارائه دهد و عدم توانایی مالی خود در پرداخت مهریه را اثبات کند.

در غیر این صورت یعنی اگر مرد مبلغ مهریه را با اراده خودش پرداخت نکند و دادخواست اعسار از پزداخت مهریه هم ارائه ندهد، اموالی که به نام مرد هستند تا مبلغ مهریه توقیف می شود. بنابراین زن می تواند در این مرحله هر مالی که متعلق به مرد است را به قسمت اجرای احکام دادگستری معرفی کند و درخواست توقیف آن ها به ازای مهریه را بخواهد.

برای آشنایی بیشتر با فرایند توقیف این مقاله را بخوانید: توقیف اموال از طریق مهریه چگونه انجام می شود

استرداد هدایا بیشتر بخوانید: استرداد هدایا در دوران نامزدی و دوران زناشویی ممکن است؟

اگر مرد اموالی نداشته باشد که مورد توقیف قرار بگیرد و اعسار یا عدم توانایی مالی او هم به اثبات نرسیده باشد، حبس خواهد شد. البته حبس مرد در این شرایط در صورتی انجام می شود که مهریه زن بیش از ۱۱۰ سکه طلا نباشد. بنابراین اگر مهریه زن بیش از این مقدار باشد نمی توان مرد را به علت عدم پرداخت آن حبس نمود.

برای اطلاع از جزئیات هر یک از این مراحل از جمله مطالبه مهریه در اداره ثبت، تنظیم دادخواست مطالبه مهریه برای دادگاه، درخواست توقیف اموال مرد و یا درخواست حبس مرد به دلیل عدم پرداخت مهریه لازم است حتما با وکیل مهریه که نسبت به تمامی این مراحل دارای دانش و تجربه است مشورت کنید. گروه وکلای خانواده بهترین وکیل مهریه را در این خصوص به شما معرفی می کنند.

مطالبه مهریه در صورت فوت شوهر با کمک وکیل مهریه

یکی از سوالات افراد از وکیل مهریه درمورد مطالبه مهریه این است که آیا زنی که همسرش فوت کرده است می تواند مهریه خود را مطالبه کند و اگر می تواند چگونه این امر امکان پذیر است؟

مهریه همانطور که گفتیم یکی از حقوق مالی زن به موجب عقد ازدواج است که در واقع به عنوان دین مالی مرد به زن تلقی می شود که می تواند هر زمان که خواست پرداخت آن را بخواهد. حال اگر شوهر فوت کند مطالبه مهریه از سوی زن مانند دیگر دیون متوفی حال می شود و باید از محل دارایی های متوفی توسط وراث او پرداخت شود. در واقع به زبان ساده مهریه زن در صورتی که شوهر فوت شود به عنوان از یکی از دیون متوفی یا همان شوهر در نظر گرفته می شود که وراث متوفی وظیفه دارند قبل از تقسیم ترکه میان خود این دیون را به طلبکاران بپردازند.

در نتیجه، زن می تواند حتی پس از فوت شوهر مهریه خود را از محل دارایی های باقی مانده از شوهر بخواهد و وراث متوفی وظیفه دارند آن را به زن بپردازند.

عسر و حرج زن بیشتر بخوانید: عسر و حرج زن به چه معناست و چگونه ثابت می شود؟

استفاده از وکیل مهریه چه کمکی به پرونده می کند؟

همانطور که گفته شد، مهریه به دلیل قوانین پیچیده مربوط به طلاق در حقوق ایران یکی از دشوارترین دعاوی خانوادگی در ایران است که در بسیاری از موارد به سرانجام مشخصی که مطلوب طرفین باشد نمی رسد. برای مثال در بسیاری از موارد مردان با وجود اینکه دارای توانایی مالی برای پرداخت مهریه به زن هستند اما تلاش می کنند با انتقال صوری اموال خود به دیگران این اموال را به نام دیگران جا بزنند و از توقیف اموال خود جلوگیری کنند. در این موارد وکیل مهریه مجبور است وقوع فرار از دین توسط شوهر را ثابت کند تا بتواند با استناد به توانایی مالی مرد از دادگاه حکم به پرداخت مهریه بگیرد.

از سوی دیگر برخی از مردان هم که واقعا توانایی مالی برای پرداخت مهریه را ندارند باید از وکیل مهریه استفاده کنند تا بتوانند عدم توانایی مالی خود را به کمک دادخواست اعسار از پرداخت محکوم به ثابت کنند تا از حبس خود به علت عدم پرداخت مهریه جلوگیری نمایند. اثبات اعسار نیاز به استفاده از شهادت نامه کتبی شاهدانی دارد که به خوبی با وضعیت مالی فرد آشنایی داشته باشند. دادگاه رسیدگی کننده با استفاده از سایر دلایل و امارات در کنار این شهادت بتواند عدم توانایی مالی فرد را احراز کند.

استفاده از وکیل مهریه چه کمکی به پرونده می کند؟

علاوه بر این، استفاده از وکیل مهریه که به تمامی قوانین مربوط به حقوق خانواده آشنایی دارد باعث می شود بتوانید حتی خارج از دادگاه با طرف مقابل به توافق برسید و بر اساس توافقی که با آگاهی از حقوق قانونی خود و شرایط خاصی که دارید به آن رسیده اید، بتوانید هر گونه اقدام حقوقی لازم را انجام دهید.

بهترین وکیل مهریه در گروه وکلای خانواده

استفاده از وکیلی که علاوه بر دانش کامل نسبت یا قوانین و مقررات به واسطه تجربه بالای خود در فعالیت حرفه ای با رویه جاری در دادگاه ها آشنایی داشته باشد در هر پرونده حقوقی از جمله دعاوی مهریه اهمیت بسیار زیادی دارد و نقش مهمی در سریع فرایند دعوا و حفظ هر چه بیشتر حقوق شما دارد.

وکیل مهریه علاوه بر این دانش و تجربه که همانطور که گفته شد در فرایند دعوا نقش مهمی را ایفا می کند، باید در مواجهه با موکل خود در کمال صداقت اطلاعات حقوقی مورد نیاز را در اختیار او بگذارد و او را در خصوص هر گونه اقدامات حقوقی لازم درمورد پرونده راهنمایی کند.

گروه وکلای خانواده با توجه به فعالیت حرفه ای جمعی در خصوص دعاوی خانواده و از جمله آن ها دعوای مهریه بهترین کیفیت را در ارائه خدمات حقوقی فراهم کرده اند. این گروه به تناسب نیاز شما مجرب ترین وکیل خانواده و وکیل مهریه  برای مثال طلاق توافقی و مهریه را به شما معرفی می کند و در تمامی مراحل دعوا با ارائه گزارش شفاف از روند پرونده و اقدامات مورد نیاز در کنار شما خواهد بود.

همچنین می توانید در ابتدای امر از مشاوره حقوقی رایگان که برای در دسترس ساختن مشاوره حقوقی برای شما عزیزان پیش بینی شده است استفاده نمایید و اطلاعات حقوقی لازم در خصوص سوالات خود را به دست آورید. برای آشنایی با هر یک از خدمات گروه وکلای خانواده کافی است با شماره تماس های نوشته شده در سایت تماس بگیرید.

لینک کوتاه

https://vakil-khanevade.com/?p=367

اشتراک گذاری این مطلب

سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان مشاوره تلفنی رایگان - 02191001312