...

طلاق فوری توسط گروه وکلای خانواده

 • 1
  مشاوره رایگان طلاق با وکیل
 • 2
  در کمترین زمان ممکن
 • 3
  حق الوکاله منصفانه و قسطی
 • 4
  سابقه انجام بیش از 2000 طلاق فوری
 • 5
  تضمین کیفیت انجام طلاق
 • 6
  متناسب با خواسته های موکل

طلاق فوری و معرفی بهترین گروه وکلا برای انجام آن

دعاوی طلاق از پیچیده ترین و دشوارترین دعاوی خانواده است که با توجه به قوانین خاص ایران درباره طلاق گاهی اوقات چالش های سختی را برای طرفین ایجاد می کند که بدون استفاده از دانش و تجربه وکلای متخصص خانواده قابل حل نخواهد بود.

طلاق فوری یکی از این موارد است که زوجین را با مسائل حقوقی مختلفی مواجه می کند. در این مقاله از گروه وکلای خانواده به این مساله مهم و رایج در میان زوجین می پردازیم. شما می توانید انواع سوالات و نیازهای حقوقی خود را با متخصصان و وکلای مجرب ما در گروه وکلای خانواده در میان بگذارید و در اسرع وقت پاسخ یا راه حل آن ها را که مبتنی بر سال ها تجربه در امور حقوقی مربوط به خانواده است، دریافت کنید.

طلاق فوری چیست؟

طلاق فوری یک عبارت رایج در میان مردم است که به طرح دعوای طلاق و اجرا و ثبت آن در در کوتاه تربن زمان ممکن اشاره دارد. در طلاق فوری، هر یک از طرفین که خواهان طلاق باشد و یا هر دوی آن ها تلاش می کنند تا آثار حقوقی طلاق را  هر چه زودتر برای خود محقق کنند. بنابراین در این موقعیت، سرعت اجرای طلاق و ثبت آن برای یکی از طرفین یا هر دوی آن ها اهمیت زیادی دارد. اما استفاده از وکیل مجربی که بتواند در اسرع وقت اقدامات حقوقی لازم را در خصوص طرح دعوای طلاق انجام دهد یکی از مهمترین عوامل موثر در امکان تحقق طلاق فوری است که گروه وکلای خانواده این امکان را برای شما فراهم نموده اند

موارد طلاق فوری چیست؟

طلاق، عموما با توجه به اینکه چه کسی خواهان طلاق باشد و اینکه طرف مقابل هم به این طلاق رضایت داشته باشد یا خیر، به دو نوع طلاق یک طرفه و طلاق توافقی تقسیم می شود. در ادامه هر یک از این انواع طلاق را با توجه به اینکه آیا می تواند به صورت طلاق فوری اجرا شوند یا نه بررسی می کنیم.

طلاق یک طرفه از طرف مرد: اگر مرد خواهان طلاق باشد و زن به این امر راضی نباشد، با توجه به اینکه مرد بر اساس قوانین ایران حق طلاق دارد می تواند در قالب طلاق فوری این کار را انجام دهد. منظور از حق طلاق داشتن مرد این است که او می تواند بدون آنکه نیاز به اثبات دلیل خود در دادگاه داشته باشد، از دادگاه گواهی عدم امکان سازش بگیرد و زن را طلاق دهد.

مهریه عندالاستطاعه بیشتر بخوانید: مهریه عندالاستطاعه چیست و چه تفاوتی با مهریه عندالمطالبه دارد

این کار در گذشته حتی بدون مراجعه مردان به دادگاه و درخواست طلاق انجام می شد که طلاق شرعی نامیده می شد و تبعات نامناسبی برای زن در پی داشت. اما در حال حاضر بر اساس قانون، با وجود اینکه مرد دارای حق طلاق است اما نمی تواند بدون ثبت دادخواست طلاق و پرداخت حقوق مالی زن او را طلاق بدهد. در غیر این صورت، یعنی اگر مرد در دادگاه طرح دعوا نکند و یا حقوق مالی او مانند مهریه با نفقه ایام عده را نپردازد، نمی تواند طلاق را در دفاتر ثبت ازدواج و طلاق ثبت کند. عدم ثبت طلاق هم یک جرم مجزا محسوب می شود که می تواند منجر به محکومیت مرد شود.

بنابراین هر چند طلاق یک طرفه از طرف مرد به دلیل سرعت بیشتری که دارد نوعی طلاق فوری محسوب می شود اما حتما لازم است که مرد با کمک وکیل خانواده برای اجرای آن دادخواست طلاق ثبت کند و همچنین حقوق مالی زن را به او پرداخت کند تا بتواند طلاق را هر چه سریع تر ثبت نماید.

طلاق یک طرفه از طرف زن: زمانی که فقط زن خواهان طلاق باشد و مرد با وقوع طلاق مخالفت کند، زن باید بتواند از دادگاه بر اساس موارد قانونی که در قانون برای طلاق یک طرفه زن آورده شده است، حکم طلاق بگیرد که کار بسیار دشواری است. این امر به دلیل این است که زن در قوانین خانواده ایران دارای حق طلاق نیست و به همین دلیل فقط در صورت اثبات برخی مواردی که در قانون ذکر شده است می تواند از مرد طلاق بگیرد. اثبات این امور با وجود آنکه با کمک وکیل خانواده آسان تر خواهد شد اما ممکن است مدت ها طول بکشد و به همین دلیل می توان گفت طلاق یک طرفه از طرف زن طلاق فوری محسوب نمی شود.

وکلای خانواده نیز با علم به اینکه طلاق یک طرفه زن تا چه حد دشوار است و مدت زمان زیادی به خود اختصاص می دهد، به زنان توصیه می کنند با طرف مقابل بر سر وقوع طلاق و شرایط آن به توافق برسند تا با اجرای طلاق توافقی که در ادامه درمورد آن توضیح داده می شود، سرعت وقوع طلاق و اجرای آن افزایش پیدا کند.

ازدواج با چه کسانی ممنوع است؟ بیشتر بخوانید: ازدواج با چه کسانی ممنوع است؟

طلاق توافقی: گاهی اوقات هر دوی طرفین با وجود تلاش هایی که برای تداوم زندگی زناشویی خود انجام داده اند، به این نتیجه می رسند که نمی توانند در کنار یکدیگر به زندگی زناشویی ادامه دهند و در نتیجه با کمک وکیل متخصص خانواده اقدام به طلاق توافقی می کنند.

گاهی اوقات هم همانطور که در بالا به آن اشاره شد، وکلای خانواده به زنان توصیه می کنند به جای طرح دادخواست یک طرفه طلاق، پرونده را به سوی طلاق توافقی پیش ببرند تا هم قطعیت وقوع طلاق را تضمین کنند و هم سرعت آن را افزایش دهند. زیرا در طلاق توافقی هم مانند فرض طلاق از طرف مرد، دادگاه اقدام به صدور گواهی عدم امکان سازش می کند که با سرعت بیشتری می تواند اجرا شود. در حالی که اگر زن دادخواست طلاق به صورت یک طرفه بدهد، دادگاه اگر در نهایت دادخواست او را موجه تشخیص دهد حکم طلاق صادر می کند که ممکن است از طرف مرد مورد تجدید نظر یا فرجام خواهی قرار بگیرد و در نتیجه اجرای آن بیشتر طول بکشد.

طلاق فوری چگونه اجرا می شود؟

برای اجرای طلاق فوری به تناسب اینکه نوع طلاق با توجه به توضیحاتی که در بالا بیان شد، چه نوعی باشد اجرای طلاق و فرایند آن متفاوت خواهد بود. اگر طلاق از طرف مرد باشد، مرد باید ابتدا دادخواست طلاق را در دادگاه خانواده ای که صالح به رسیدگی است، ثبت کند و پس از آن گواهی عدم سازشی که دادگاه صادر می کند را به دفتر ثبت ازدواج و طلاق ببرد تا آن را به ثبت برساند. البته مرد در زمان ثبت طلاق، همانطور که گفته شد باید اسناد و مدارک مربوط به پرداخت حقوق مالی زن یا اسناد و مدارکی که نشان دهنده گذشت زن از حقوق مالی خود باشد را ارائه دهد.

طلاق فوری چگونه اجرا می شود

شرط نصف دارایی بیشتر بخوانید: شرط نصف دارایی به چه معناست و در عمل اجرا می شود؟

اما اگر طلاق فوری در قالب طلاق توافقی باشد، طرفین باید قبل از طرح دعوا در دادگستری به مراکز مشاوره سازمان بهزیستی مراجعه کنند و جلسات مشاوره این سازمان را طی نمایند. برای شرکت در این جلسات لازم است در سامانه تصمیم طلاق ثبت نام کنید تا در جلساتی که برای شما پیش بینی می شود شرکت کنید.

در این جلسات تلاش می شود تا حد امکان سازش میان طرفین برقرار شود. در صورتی که این سازش میان طرفین امکان پذیر نباشد، این مرکز مشاوره گواهی خاصی به نام گواهی عدم انصراف از طلاق صادر می کند که به معنای باقی بودن تصمیم طرفین به طلاق از یکدیگر است. این گواهی اهمیت زیادی در بررسی دادخواست طلاق توسط قاضی دادگاه خانواده خواهد داشت و در واقع یکی از پیوست های دادخواست طلاق توافقی محسوب می شود که دادگاه آن را به عنوان یکی از تشریفات قانونی طلاق توافقی بررسی می کند.

علاوه بر گواهی مراکز مشاوره طلاق، یکی دیگر از مدارک بسیار مهم برای پرونده طلاق توافقی صورت جلسه ای است که با کمک وکیل متخصص خانواده درمورد موارد مورد توافق خود تنظیم می کنید. بنابراین لازم است حتما قبل از ثبت دادخواست طلاق و طرح آن در دادگاه خانواده، ابتدا به یک وکیل مجرب خانواده مراجعه کنید تا با ارائه مشاوره حقوقی به هر دو طرف درمورد فرایند طلاق توافقی و همچنین کلیه حق و حقوق آن ها توافقات میان شما را در صورت جلسه یادداشت کرده و تصدیق کند. در این جلسه بهتر است در حدود قانون درمورد تمامی موارد به توافق برسید و آن را درج کنید. به دلیل اینکه اگر در موارد خاصی به توافق نرسید خود دادگاه بر اساس صلاحدید خود رای صادر می کند. بنابراین توافق مناسب برای طلاق توافقی، توافقی است که در آن درمورد تمامی موارد تصمیم گیری شده باشد. وکیل خانواده به شما کمک می‌ کند تا بر اساس حق و حقوق خود به توافقات مورد نیاز برسید و روند طلاق فوری را با سرعت هر چه بیشتر طی کنید.

طلاق فوری چقدر طول می کشد؟

طبیعتا مهمترین نکته درمورد طلاق فوری برای فردی که خواهان طلاق است با هر دو طرف در مواردی که طلاق به صورت توافقی است این است که این طلاق چقدر طول می کشد و در واقع تا چه اندازه سریع خواهد بود؟

پاسخ به این سوال با توجه به نوع طلاق و عملکرد هر شعبه دادگاه خانواده متفاوت است. در موارد طلاق یک طرفه مرد اگر تمامی حقوق مالی زن پرداخت شود طبیعتا اجرا و ثبت طلاق سریع تر خواهد بود. در موارد طلاق توافقی هم بسته به اینکه تعیین جلسه رسیدگی در دادگاه بدوی، رسیدگی به دادخواست و مدارک آن و همچنین مدت زمانی که قبل از رسیدن به مرحله دادگاه صرف رسیدن به توافق می شود، زمان نهایی ثبت طلاق متفاوت خواهد بود.

طلاق فوری چقدر طول می کشد

بنابراین نمی توان با قاطعیت گفت طلاق فوری چه مدت زمانی را به خود اختصاص می دهد اما طبیعتا وکیل خانواده به شما کمک می‌ کند تا تمامی مراحل را با سرعت و در عین حال دقت کافی سپری کنید.

وکیل طلاق فوری در گروه وکلای خانواده

پیشنهاد تمامی وکلا و حقوقدانان به عموم مردم این است که در هر امر حقوقی از جمله حقوق خانواده و دعاوی طلاق حتما از یک متخصص و وکیل مجرب استفاده کنید. در موقعیت هایی که سرعت اجرای طلاق برای فرد اهمیت زیادی دارد، افراد تلاش می کنند تا با استفاده از وکیل مجربی که با پیشبرد سریع تر پرونده آشنایی دارد، اقدام به طلاق فوری نمایند.

برای دریافت هر نوع مشاوره از جمله مشاوره آنلاین و مشاوره رایگان درباره طلاق فوری و شرایط و مراحل آن می توانید از وکلای متخصص ما در گروه وکلای خانواده که دارای سابقه موفق و حرفه ای در طرح انواع دعوای طلاق هستند استفاده کنید. برای آشنایی با نحوه استفاده از این خدمات کافی است با شماره تماس های نوشته شده در سایت تماس بگیرید تا کارشناسان ما در اسرع وقت راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند.

لینک کوتاه

https://vakil-khanevade.com/?p=427

اشتراک گذاری این مطلب

سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان مشاوره تلفنی رایگان - 02191001312