...

مزایای استفاده از وکیل خانواده در گروه وکلای ما

 • 1
  مشاوره رایگان تلفنی توسط وکیل خانواده
 • 2
  انجام کلیه امور خانواده توسط وکیل بدون حضور طرفین
 • 3
  مطالبه مهریه و اجرت المثل و نفقه توسط وکیل خانواده
 • 4
  پرداخت حق الوکاله به صورت اقساط
 • 5
  مطالبه مهریه و اجرت المثل و نفقه و توقیف اموال
 • 6
  انجام طلاق یکطرفه و توافقی توسط وکلای خانواده

بهترین وکیل خانواده در تهران با مشاوره رایگان به صورت تلفنی و آنلاین

بروزرسانی: ۲۲ خرداد ۱۴۰۳

وکیل خانواده وکیلی است که تخصص و تجربه خود را به پرونده های خانواده که مهریه، نفقه، حضانت، اجرت المثل، ملاقات فرزند، طلاق مهم ترین آن است، اختصاص داده و در تلاش است که حسب مورد بهترین خدمات حقوقی را به زوجینی که درگیر پرونده حقوقی در حوزه حقوق خانواده هستند ارائه دهد.

چرا وکیل خانواده

حقوق خانواده، از سری موضوعات حساس است که با آینده و زندگی خصوصی افراد ارتباط دارد. پس بایستی حساسیت زیادی بدان داشت و از خدمات وکیل متخصص و زبده که تجربه به پرونده های خانواده داشته بهره مند شد.

بهترین وکیل خانواده در تهران

استفاده از یک وکیل خانواده که دارای تجربه و مهارت کافی در امور خانواده باشد تاثیر بسیار مهمی در سرنوشت پرونده های مرتبط با این موضوع دارد. به همین دلیل توصیه گروه وکلای خانواده به شما این است که پیش از هر گونه اقدامی که می تواند برای شما تعهد حقوقی داشته باشد، با یک مشاور حقوقی مجرب مشورت نمایید و اطلاعات لازم را به دست آورید.

وظایف وکیل خانواده

 • این وکیل وظیفه دارد که زوجین را نسبت به حقوق خانواده آگاه سازد. به گونه ای که هر یک از زوجین، تکالیف و تعهدات قانونی خود را بشناسند. مثلا زوجه بداند که مستحق دریافت حقوق مالی است و به محض انعقاد نکاح، می تواند آن را از زوج مطالبه کنند.آگاهی به قوانین و نحوه مطالبه مهریه، به زوجه در دریافت حقوق مالی، کمک شایانی کرده و موجب می گردد که زوجه به حق مالی خویش برسد و آن را از زوج مطالبه کند.
 • وکیل امور خانواده، سعی بر آن دارد که جلوی بروز اختلافات را بگیرد و اجازه ندهد در پرونده حقوقی طلاق، زوجین از یکدیگر جدا شوند و آنها را به صلح و سازش سوق دهد. اما اگر تصمیم زوج و زوجه بر جدایی باشند با عهده دار شدن پرونده طلاق،  پرونده را در کوتاه ترین زمان ممکن پیگیری کند. و موجب گردد که زوجین به موجب اجرای طلاق توافقی، بتوانند طلاق خود را در کوتاه ترین زمان انجام دهد. و به زندگی زناشویی خود پایان بدهند.
 • وکیل دعاوی خانواده ، قرار است به طرفیت، زوج و زوجه در محاکم حضور پیدا کند. و بدون انکه نیاز به حضور فیزیکی زوجین باشد در مقام دفاع از آنها باشد. و بهترین دفاعیات را از موکل خود که زوج یا زوجه هستند به عمل آورد.

و در آخر این وکیل،سعی دارد پیگیری های لازمه را به عمل آورد و گزارش های راجع به پرونده و نتایج آن را به موکل خود ارائه دهد.

ویژگی های وکیل خانواده

 • داشتن آگاهی کافی به قوانین حقوق خانواده

دعاوی خانوادگی، دعاوی است که ارتباط با حوزه حقوق خانواده دارد. و وکیلی که قرار است روند چنین پرونده ای را عهده دار شود بایستی به قوانین به روز حقوقی آگاهی کافی داشته باشد. و رویه های قضایی راجع به آن را بداند. تا بتواند بهترین دفاعیات را از موکل خود که حسب مورد زوج و زوجه هستند به عمل آورد. فرض کنید طلاق از طرف زن قرار است انجام شود در اینجا اگر زوجه قوانین راجع به طلاق را نداند وآگاهی نداشته باشد که تحت چه شرایطی دادخواست طلاق از جانب او پذیرفته می شود مسلما نمی تواند در پرونده پیچیده طلاق به نتیجه مطلوب برسد. دراینجاست که وجود وکیل خانواده و برخوردار شدن از خدمات او، مزیت زیادی داشته و موجب می گردد که زوجه بتواند ادعای خود را به اثبات برساند. و الزام زوج به اجرای طلاق را از دادگاه خواستار شود‌.

 • داشتن تجربه

تجربه و تخصص وکیل، مهم ترین ملاک و معیار در انتخاب اوست. اگر وکیل انتخابی تجربه نداشته باشد و نتواند در پرونده های که به او محول شده نتیجه مطلوب گرفته باشد قاعدتا وکیل خوبی نبوده و نمی تواند از موکل خود که زوج یا زوجه هستند بهترین دفاعیات را به عمل آورد. پس بایستی در انتخاب وکیل خانواده، حساسیت زیادی به خرج داد و با تجربه ترین وکیل را انتخاب کرد.

 • داشتن صداقت و وجدان کاری

وکیلی که قرار است عهده دار پرونده خانواده شود بایستی نسبت به وظیفه قراردادی خود پایبند باشد و وجدان کاری داشته باشد و برای رسیدن موکل به حق قانونیش، تمامی سعی و تلاش خود را به کار بگیرد.و پیگیری های لازمه را برای کسب نتیجه مطلوب از پرونده انجام دهد.

 • در نظر گرفتن مصلحت موکل

بهترین وکیل در حوزه خانواده، وکیلی که مصلحت موکل را بر منافع شخصی خود ترجیح می دهد و تمامی سعی خود را می کند که موکلش بهترین نتیجه مطلوب را از پرونده مطروحه بگیرد. بدون آنکه به منافع مالی خود فکر کند.

استرداد جهیزیه بیشتر بخوانید: استرداد جهیزیه و چگونگی انجام آن با سیاهه یا بدون آن

ویژگی های وکیل خانواده

بهترین وکیل خانواده کیست؟

وکیلی است که حوزه کاری خود را اختصاص به پرونده های خانواده داده و در تلاش است زوج و زوجه را نسبت به حقوق خود آگاه سازد. و بهترین دفاعیات را از زوج و زوجه برای کسب نتیجه مطلوب از پرونده به عمل آورد‌. این وکیل به خاطر تجربه و تخصصی که به پرونده های خانوادگی داشته بهتر از هر وکیل دیگری می تواند امور یک پرونده حقوقی، در حوزه حقوق خانواده را عهده دار شود.

حوزه فعالیت وکیل خانواده

این وکیل ممکن است حوزه فعالیت خود را اختصاص به یکی از موضوعات ذیل دهد.

 • دعاوی نکاح، طلاق، فسخ نکاح
 • دعاوی مهریه، نفقه، اجرت المثل
 • دعوی حضانت، سلب حضانت و ملاقات فرزند
 • دعوی الزام به تمکین و نشوز
 • استرداد جهیزیه
 • و سایر دعاوی که رسیدگی به آن، در صلاحیت دادگاه خانواده بوده و وکیل دعاوی خانوادگی می تواند عهده دار وکالت آنها شود و با تجربه و تخصصی که دارد بهترین دفاعیات را از موکل خویش به عمل آورد. و روند پرونده را به نفع او تغییر دهد.

اهمیت داشتن وکیل خانواده

داشتن این وکیل مزایای زیادی دارد از جمله:

 • با وجود وکیل متخصص خانواده، زوج و زوجه می توانند در هیچ یک از مراحل دادرسی شرکت نکنند و کلیه امور حقوقی خود را به وکیل خانواده واگذار کنند.
 • موفقیت و کسب نتیجه مطلوب از پرونده، علم و آگاهی حقوقی می خواهد. اگر زوج و زوجه به قوانین خانواده ، علم نداشته باشند هرگز نمی توانند در یک پرونده حقوقی به نتیجه مطلوبی برسند و روند پرونده را به نفع خود تغییر دهند. در اینجا وجود وکیل که به قوانین خانواده آگاهی دارد، اهمیت زیادی داشته و می تواند بهترین خدمات را به زوج و زوجه ارائه دهد.

اهمیت داشتن وکیل خانواده

انحصار وراثت بیشتر بخوانید: انحصار وراثت به صورت صفر تا صد در سال ۱۴۰۳(مراحل و مدارک)

چگونه اقدام به جستجوی بهترین وکیل خانواده کنیم؟

برای این اقدام، شما می توانید به طرق مختلفی اقدام کنید و با جستجوی عبارت وکیل خانواده، در سایت های مختلف که خدمات حقوقی ارائه می دهد بهترین وکیل را انتخاب کنید. قبل از انتخاب وکیل، حتما سابقه و تجربه کاری وکیل انتخابی را باید در نظر گرفت و دید که وکیل انتخابی تا چه میزان در حرفه خود که وکالت پرونده های خانواده بوده موفق بوده.و توانسته روند پرونده را به نفع موکل خود تغییر دهد.برای جستجوی بهترین وکیل خانواده، می توانید سری به سایت حقوقی وکیل خانواده بزنید و از خدمات گروه وکلای خانواده برخوردار شوید.

نتیجه گیری

ما در این مقاله به معرفی وکیل خانواده و خدمات حقوقی که قرار است به موکلین خود که زوج و زوجه هستند ارائه دهد پرداختیم. گفتیم که این وکیل، شخصی است که تجربه و تخصص خود را اختصاص به پرونده های خانواده داده و سعی بر دارد که با تجربه و تخصصی که به پرونده های خانواده داشته بهترین دفاعیات را از موکل خود که حسب مورد زوج و زوجه هستند به عمل آورد.

 

پیشنهادات

گرفتن اجرت المثل بیشتر بخوانید: گرفتن اجرت المثل و بررسی کامل شرایط و مراحل آن از زبان وکیل

گروه وکلای وکیل خانواده، تمرکز خود را به پرونده های خانواده اختصاص داده و در تلاش است که به همکاری وکلای متخصص و زبده بهترین خدمات حقوقی را در حوزه خانواده به افراد ارائه دهد. جهت برخورداری از خدمات تیم ما، شما می توانید از طرق ارتباطی که در سایت بدان اشاره شده،  با ما در تماس باشید.

برخی از سوالات متداول

وکیل خانواده کیست و چه وظیفه ای دارد؟

وکیل پایه یک دادگستری است. که، تخصص و تجربه خود را به پرونده های خانواده اختصاص داده و در تلاش است که در مقام دفاع از زوج و زوجه باشد‌.

چگونه اقدام به جستجوی بهترین وکیل خانواده کنیم؟

با مراجعه به سایت وکیل خانواده، می توانید درصدد جستجوی بهترین وکیل، از تیم حقوقی وکلای خانواده باشید.

 

لینک کوتاه

https://vakil-khanevade.com/?p=230

اشتراک گذاری این مطلب

سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان مشاوره تلفنی رایگان - 02191001312